Portal de vinificatie si viticultura

Juriul Concursului International de Vinuri si Bauturi Alcoolice, editia a XV-a

Lista membrilor juriului din Moldova
1. Balanuta Anatol Universitatea Tehnica din Moldova
2. Gurin Andrei Seful Inspectoratului de Stat pentru supravegherea productiei alcoolice
3. Scorbanova Elena Institutul pentru Viticultur a si Vinificatie
4. Pronoza Vitalie „Acorex Wine Holding” S.A.
5. Spetetchi Vera „Vinaria Bostavan” S.R.L.
6. Semeniuc Tatiana „Euro-Alco” S.A.
7. Prida Ion Doctor in stiinte, Director „Oeno Consulting” S.R.L.
8. Climco Tatiana „Lion Gri” S.R.L.
9. Breahna Elizaveta „Folicain” S.R.L.
10. Sova Antonina Combinatul de vinuri „Cricova” S.A.
11. Castravet Gheorghe Combinatul de Vinuri de calitate „Milestii Mici” S.A.
12. Vacarciuc Liviu Colegiul Na t ional de Viticultur a si Vinificatie
13. Gaina Boris Doctor habilitat in stiinte tehnice, membru corespondent al AS RM, Institutul pentru Viticultur a si Vinificatie
14. Babii Sergiu „Barza Alba” S.A.
15. Olaru Constantin „Vismos” S.A.
16. Galina Diaur „Esmalda” S.R.L.
17. Nicolae Taran Vice Director pe probleme stiintifice, Institutul pentru Viticultur a si Vinificatie
18.

 

Rusu Emil

 

Colaborator Stiintific al Institutului National pentru Viticultur a si Vinificatie RM
Lista membrilor juriului din strainatate
1. Mehuzla Nicolai Vice-presedintele Ligii vinificatorilor din Moscova, Rusia
2. Panasiuc Alexandr Universitatea de Stat din Moscova, Produse alimentare, Rusia
3. Serbakov Serghei Universitatea de Stat din Moscova, Produse alimentare, Rusia
4. Iacovenco Natalia Compania „LA VINCHI”, Rusia
5. Pimkina Irina Compania „РОСТЕСТ”, Rusia
6. Tapelic Vladimir Presedinte „Nezavisimii Vinnii Club”, Rusia
7. Tuzmuhamedov Erkin Redactor principal al revistei „Dolea Anghela”, Rusia
8. Serdiuc Igor Redactor principal al revistei „Magnum”, Rusia
9. Malinovschii Anatolii Vice-presedintele Asociatiei de Somelier si Barmani din Odessa, Ucraina
10. Selehov Iurii Fabrica de vinuri „Sabo”, Ucraina
11. Tkacenco Oxana Academia nationala de tehnologii alimentare din Odessa, Ucraina
12. Grigorica Liviu Asociatia Degustatorilor Autorizati, Romania
13. Croitoru Constantin Compania „Sodinal” S.R.L., Romania
14. Antoce Arina Universitatea de Stiinte Agronomice, Romania
15. Namolosanu Ioan Universitatea de Stiinte Agronomice, Romania
16. Ojeda Hernan Institutul National de cercetari agricole, Franta
17. Giraudet Bertrand Expert renumit in vinuri, Franta
18. Darrel Joseph Jurnalist vinicol, renumit expert international in vinurile Europei Centrale si de Est, Austria
19. Strijenets Vladimir Compania „RAVENA”, Slovacia
20. Sarapova Tatiana Compania „Маrine Express”, Rusia
21. Galici Alexandr Compania „Vinfort”, Ucraina
22. Olisanskaia Ludmila Compania „Vinfort”, Ucraina